De'Longhi S.p.A je italský výrobce domácích spotřebičů a zařízení se sídlem v italském Trevisu.
Z historického hlediska je významným producentem přenosných topných a klimatizačních jednotek. Postupem času rozšířila svou výrobu do kompletního elektrotechnického vybavení domácností včetně kuchyňských spotřebičů, nožů, vysavačů a elektrických mopů, žehliček atd. Neznámějšími výrobky společnosti De'Longhi jsou však kávovary, klimatizace a přístroje na výrobu zmrzliny.

De'Longhi se mimo jiné nejvíce proslavila sérií kávovarů Artista a mobilními klimatizacemi Pinguino. De'Longhi je velmi znám precizním zpracováním a designem svých výrobků. V roce 2007 získali ocenění Red Dot design award za svou řadu domácích spotřebičů Esclusivo. Časopis Home Furnishing News uznal v roce 2006 Giocoma Borina, ředitele oddělení designu, jako jednoho z 50 nejvlivnějších návrhářů na světě.

Historie De'Longhi

Od kávových zrn k dokonalým výsledkům

Historie společnosti se začala psát roku 1902 kdy byla založena rodinou De'Longhi dílna na výrobu malých průmyslových dílů a také započala výroba kamen na dřevo. V roce 1950 byla registrována a začala výrábět pod svou vlastní značkou De'Longhi. Jedním z prvních produktů byla řada elektrických olejových radiátorů. V 80. letech zahájila společnost diverzifikaci výroby zavedením úspěšných produktů, jako je elektrická trouba Sfornatutto a přenosné klimatizace Pinguino, zatímco výroba radiátorů se přesunula do nově založené dceřiné společnosti DLRadiators. V roce 1987 společnost vynalézá Friggimeglio, první fritovací hrnec s rotujícím košem, jehož výhodou bylo smažení jen s poloviční dávkou oleje než byla v té době běžná.
V roce 1994 pak byla akvizicí získána společnost Climaveneta SpA zabývající se výrobou průmyslových klimatizačních jednotek a v roce 1995 také společnost Simac známá výrobou žehliček, parních žehlících stanic a kuchyňských přístrojů. V roce 2001 odkoupila za 45,9 milionu EUR (asi 66,7 milionu dolůarů britského výrobce kuchyňských spotřebičů Kenwooda tím získala společnost přístup k čínským výrobním provozům, které Kenwood vlastnil. V důsledku toho se větší část výrobků De'Longhi nyní dováží z Číny, zatímco projektová a inženýrská činnost zůstává z velké části v Itálii.