Káva je spojena s důležitými momenty naší každodenní rutiny: její vůně nás probouzí ráno a vezme nás během pracovních přestávek, její zvláštní chuť přináší konečný dotek každému jídlu a oživuje chvíle v kavárně s přáteli. Část jejího úspěchu je třeba připsat všem, kteří se zabývají výrobou italského kávovaru na espresso, jako je italská společnost Elektra, která své pracovní postupy založila na nejlepších hodnotách řemesel.

Závazek, kreativita a iniciativa jsou rysy, které jasně odlišují společnost Elektra, kterou vlastní rodina Fregnanů, kde otec a synové spojují tradici s inovativními koncepcemi - se stálými výsledky.

Posláním společnosti Elektra je dodávat kávovar espresso s úplnou kvalitou s elegantním a rafinovaným designem, který efektivně činí "víceúčelový interiérový designový prvek". Aby mohla společnost plnit své poslání, vyhovuje všem potřebám konkrétních modelů pro domácnosti, bar / kavárny, restaurace a hotely. Každá potřeba byla analyzována na nejaktuálnější strategie zaměřené na marketing a vyústila v 40 modelů rozdělených do 6 kategorií, které všechny vyžadují specifické uznání.

Před padesáti lety již rodina Fregnanů zjistila, že za účelem zajištění vítězného produktu budou muset vyrábět snadno a snadno ovladatelné kávovary espresso.

Výsledkem této koncepce jsou racionální a minimální údržba kávovarů Elektra espresso. V průběhu let dobře definovaná a plně angažovaná marketingová strategie umožnila společnosti úspěšně proniknout na nejdůležitější mezinárodní trhy. Dnes Elektra je společnost, která dodává 48hodinovou dodávku náhradních dílů po celém světě.
Přesto jsou espresso stroje vyrobeny jeden po druhém, podle nepřekonatelných metod odborných znalostí řemeslníků. V našem případě se domníváme, že neexistuje žádná náhrada za lidské zdroje.

Jméno pochází z řeckého "elektronu", zářícího objektu a je také poctou velkému italskému vědci a nositeli Nobelovy ceny Guglielmo Marconi, který vynalezl rádio a nazval jeho slavnou plovoucí laboratoř Elettra.
Několik různých designů bylo použito na logu Elektra, dokud nebyla v roce 1994 udělena retro restyling.

Vývoj značky ELEKTRA

Historie rodiny je historie společnosti.

Elektra se neustále zlepšuje v technologickém vývoji, důkazem je, že v průběhu let byl zaznamenán velký počet významných a podstatných mezinárodních patentů, jako například patent na první kávovar espresso s automatickou hydraulickou jednotkou v roce 1950.
Regulátor hladiny plovoucí vody bez těsnění koncipovaného již v roce 1960, automatické dávkovací zařízení vybavené elektromagnetickým ventilem 1968, elektronicky řízená dávkovací jednotka s pěti volbami, studovala a poprvé použila v roce 1978; první zcela automatický stroj v roce 1984.
Ale inovace pro Elektra není čistě technická, je také estetická: k oslavě 50. výročí založení společnosti v roce 1997, například Elektra uvedla na trh Barlume, první stroj kombinující retro kouzlo s nejmodernější technologií.
V roce 2009 byl navržen stroj, který měl v historických knihách spadnout, díky jeho odvážnému designu a vysoce pokrokové technologii je Aletta prvním strojem na světě s automatickým systémem změkčování vody odstraňující chlór a vápník z vody.